ATS Svárov ARO Club

Dnešní datum: 22. 06. 2021   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |    
šipka bílá  Hlavní menukulatý roh

--------------------- Personalizace
(registrace čtenáře)

Rozšírené vyhledávání

šipka bílá  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej


PenzionKomorníkRybařeníUbytování Česká KanadaUbytování větších skupinPenzion Jižní ČechyChata na SamotěJižní ČechyUbytováníKunžakChata u rybníka KomorníkaChata Česká KanadaStrmilov

téma * Rumunsko 2009
Vydáno dne 26. 10. 2009 (6427 přečtení)

krásná verze pro počtení v PDF tady
-----

Začátkem roku 09 jsme se na některé z akcí dohodli, že by stálo za to ukázat našim rodinám a kamarádům krásy Rumunska a to dřív než podlehne vlivu EU.


Protože jsme sebou chtěli vzít i malý hady (děti) rozhodli jsme se využít nabídky ubytování českých krajanů žijících v Rumunském Banátu (info a foto na www. Banat.cz).
Den odjezdu se začal blížit rychleji než naše práce na stavbě Radkova nového vozidla. Nicméně po pár škrtech v bohaté výbavě tohoto expedičního špeciálu :) jsme mu cca 1hod před plánovaným odjezdem předali k užívání pojízdné a skoro plně funkční vozidlo ARO 324 TD i se speciálně vycvičeným a proškoleným řidičem – mechanikem.


Odjezd z Liberce jsme naplánovali na pátek 2.10. cca v 16 hodin. Nakonec jsme vyrazili jedno auto s podvalem se čtyřkolkama po 17 hod. a jeli jsme k Honzovi na Ruzyň, kde jsme přeložili jednu naši kolku na jeho vlek abychom měli oba vleky přibližně stejně těžký. Na Ruzyni se k nám přidali ještě další auta tak nás, potom co jsme dojeli Radka, který vyrážel z Liberce po 18 hodině, byla taková malá kolona. Honza s Matějem (12) na voze ARO 324 a vlek se třemi čtyřkolkami, Pavel s Evkou, Ájou (6) a Kačkou (3) na ARU 328, Radek s Jirkou(3> ?), Líbou a Štěpánkem (2) s AREM 328 a vlekem se třemi čtyřkolkami, Karel s Maruškou a Ondrou (5) s vozem Subaru a Martin s Lukášem (13) na voze Mitsubishi Pajero .


Cestu Liberec – Praha – Brno – Bratislava – Budapest – Szeged-Arad – Timisoara – vesnička Ravensca (Rovensko) jsme zdolali pro velký provoz, menší opravy a krátký spánek v Maďarsku asi za 20 hodin. Do Rovenska jsme dorazili po 20 hodině, naštěstí jsme v místním kulturním domě sehnali pana Veverku – ml., který nás vřele ubytoval. Rozházeli jsme se po čtyřech pokojích a dali něco k jídlu a pití a šli spát.


Neděli jsme začali prohlídkou ubytování, vařením a prohlídkou blízkého okolí a seznámením s místními. Po jídle jsme vyrazili na výlet na čtyřkolkách po okolních cestách necestách, najeli jsme asi 40km z toho Ája na své čtyřkolce asi 30 km, pak už byla tak unavená že jí musel vystřídat Matěj a ona jela dál s Jirkou. Spolu pak jezdili na kolce po zbytek pobytu, protože Jiřík podcenil přípravu svého stroje a hned po prvním dnu mu odešly přední brzdové destičky (za pomoci nářadí pana Veverky), ty jsme nakonec upravili právě z Ájiny čtyřkolky takže ta prozatím dojezdila.

Pondělí jsme museli jet natankovat čtyřkolky a trochu zablbli na břehu Dunaje, hlavní cíl naší dnešní cesty měla být jezírka Lacuri , na konci bývalé železniční tratě na svoz dřeva, na potoce Ilova . Tam jsme se ani po velkém úsilí nedostali, železnice byla téměř úplně zničena a cesta zarostlá takovým způsobem že ani na čtyřkolkách jsme neprojeli. Do chaty jsme dorazili až za tmy.

Úterý, jedeme z Rovenska na funkční mlýny na mouku nad Garnic, potom předat učiteli do Garnicu knížky a učebnice, které přivezl Martin z Čech od sponzorů, poseděli jsme v místním obchodě–baru a zajeli k jeskyni Filipova díra ze které berou místní obyvatelé pitnou vodu.

Další den je lehký výlet do soutěsky a národního parku na řece Nera, cestou projíždíme přes několik bran, které musí první otevřít a poslední zavřít aby neproběhla zvěř. Večer pečeme sele na ohni a zašli jsme k místním objednat sýr a med domů.

Čtvrtek – tentokrát jedeme jen auty. Jedeme do Bigar a pak do hornického města Eibenthal a dále k dolu Baia Noua, který byl v roce 2006 po výbuchu uzavřený, prohlížíme vybavení šachet a pokračujeme dál směr Orsova. Cestou se zastavujeme na obědě v jednom penzionu, rychlost a ochota obsluhy by se snad ani nedala známkovat jídlo tak 2-. No a vstříc dnešnímu cíli a to koupelím v teplých pramenech v Baile Herculane, kam přijíždíme těsně po setmění, nicméně někteří se opravdu v smradlavejch pramenech koupou. Zpět dorážíme opět za tmy.


Pátek – Kačka má 3 narozeniny, jedeme se podívat na jeskyni Turecká díra, kde má být údajně ukrytý poklad po Turcích, cestou potkáváme (několikrát) sousedy z Rovenska – motorkáře a čtyřkolkáře z Čech, kteří dorazili ve středu. Dál pokračujeme do dalšího českého městečka Svatá Helena a domů.


Sobota – vyrazili jsme jen dvě ARA 328 a jedna čtyřkolka a lehce jsme prošli krámky v Bozovici (?) a pak ještě krátký výlet po okolí, malá havárie čtyřkolkáře Matěje na Gladiátoru (naštěstí nic vážnýho jen pár šrámů a naražený rameno ), návrat na chatu, dobalit, uklidit, předat chatu a hurá do Čech.

Martin jede po poledni sám okolo Dunaje směr Čechy, my ostatní vyrážíme v 16 hodin, od maďarských hranic nám prší převážně v kuse až na Česko- Slovenské hranice, kde se rozdělujeme a Radek a Karel jedou dál a Já (Pavel) a Honza zastavujeme a v 5 hodin uleháme ke krátkému spánku. 8:30 vyrážíme dál ku Praze a Liberci, kam dorážíme ve 13 hodin.

Během týdne který jsme v Banátu strávili, jsme na čtyřkolkách a auty projeli české vesnice, navštívili mnoho zajímavých míst a poznali mnoho zajímavých lidí ale především opět zažili krásnou podzimní Rumunskou přírodu.


Dětem v českých školách jsme předali sponzorské dary, které dovezl Martin z Čech, především učebnice a knihy.

Po celou dobu jsme měli suprové počasí, teplo 20-25 °C, nepršelo nám kromě cesty zpět ani jednou, žádné větší ztráty nebo závady na technice, prostě Super.

Děkuji všem zúčastněným a doufám, že to třeba příští rok zopakujeme.

Něco fotek z akce


[Akt. známka: 2,50] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: kudla | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

šipka bílá  Novinkykulatý roh

24.05.2007: 24Hours Dobřany
Opět se chystáme do Dobřan na čtyřiadvacítku, budeme od pátku večer

25.04.2007: Čarodějnice
Jsou letos opět na Svárově u Kudly!

02.03.2007: Dnes večírek od 18.00 u mě
Filip


šipka bílá  Aktuální Anketakulatý roh
Moje týdenní spotřeba piva (půllitrů) je:

0
4638  (4638 hl.)
1 - 5
4515  (4515 hl.)
6 - 10
2468  (2468 hl.)
11 - 20
2515  (2515 hl.)
20 - 100
4998  (4998 hl.)
více
2409  (2409 hl.)

Celkem hlasovalo: 21543


GNU redakcní systém phpRS
GNU redakcní systém phpRS

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.